2019 ÖSYS Ek Kontenjan Kayıt İşlemleri

(Dikkat! Ön Kayıt Formu kesin kayıt adımlarından sadece biridir. Kesin kayıt yerine geçmez.)

Rektörün Mesajı


Sevgili Öğrenciler,

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi sağlık bilimleri alanında genç ve tematik bir üniversitedir. Üniversitemizin kurulması ve gelişmesinde ivme kazandıran iki büyük güç olmuştur; ilki, Acıbadem Sağlık Grubu’nda nitelikli sağlık hizmeti sunarken kazanılan deneyimin ve oluşan bilgi birikiminin gelecek nesillere aktarılma arzusudur. İkincisi grup bünyesinde çalışan ülkemizin önde gelen akademisyenlerinin öğrenci yetiştirme ve araştırmalarıyla sağlık bilimlerine katkıda bulunma isteğidir.

Öğrenci odaklı, araştırmayı teşvik eden, dinamik ve çağdaş eğitim programları ile sağlığın her alanına bilgili, araştırmacı, sorgulayan profesyonelleri yetiştirmek üniversitemizin başlıca hedefidir.

Bu hedef doğrultusunda bugün önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde yaklaşık 4000 öğrenci üniversitemizde eğitim görmektedir.

Aramıza yeni katılacak olan siz değerli öğrencilerimizle, kısa sürede büyük adımlar atan, hızla gelişen üniversitemizle ilgili birkaç bilgi paylaşmak isterim;

Eğitimlerimizi dünya standartlarında gerçekleştirmek için gerekli alt yapı çalışmalarına özel bir önem veriyoruz. Teknolojiyi ve yeni eğitim yöntemlerini takip ederek kendimizi sürekli yeniliyoruz. Üniversitemizin ileri düzey simülasyon merkezi; CASE, dünyanın sayılı medikal eğitim simülasyon merkezlerinden biri. Mezuniyet öncesi eğitimlerde öğrencilerimizi gerçek hastayla karşılaşmadan önce farklı senaryolar ile klinik eğitime hazırlarken, mezuniyet sonrası eğitimlerle yurtiçi ve yurt dışından profesyonellere eğitim veriyoruz.

Yaşam bilimleri başlığı altında her türlü araştırmaya olanak sağlayan Araştırma Laboratuvarlarımızda şu anda 60 farklı başlıkta proje yürütülüyor.

Üniversitemizde bünyesinde bilimin ve toplumun gelişmesine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını yürüten 11 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

2017 yılında kurduğumuz Kuluçka Merkezimiz ile sağlık sektörünün gelişmesini sağlayacak iş fikirlerine ve projelere de destek veriyoruz. Desteklediğimiz iş fikirlerine; eğitim, akademik ve sektörel danışmanlık, ofis olanakları sunuyoruz. Şu anda merkez tarafından 30’u aşkın proje destekleniyor.

Üniversitemizin; Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent ve Maslak Hastanesi olmak üzere 2 eğitim ve araştırma hastanesi bulunuyor.

Acıbadem Sağlık Grubu ile yakın işbirliğimiz sayesinde öğrencilerimiz klinik uygulamalarda, stajlarda grubun hastanelerinden faydalanıyor.

Bizler eğitimi güçlendirecek her türlü yeniliğin peşinden koşmaktayız, koşacağız. Bilmediğimizi öğrenmek bizlerin de vazgeçilmezidir, ama biz zaten çok iyi bildiğimizi öğretmekteyiz. Daha iyiye ulaşma çabamız hep sürecek, güçle, güvenle, geleceğe hep umutla bakacağız.

Umudumuzun en büyük parçası olan sizlerin başarılarına tanıklık etmek için sabırsızlanıyoruz.

Aramıza hoş geldiniz.


Prof. Dr. Ahmet Şahin

Rektör