2019 ÖSYS Ek Kontenjan Kayıt İşlemleri

(Dikkat! Ön Kayıt Formu kesin kayıt adımlarından sadece biridir. Kesin kayıt yerine geçmez.)

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi lisans ve ön lisans bölüm/programlarına kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin Üniversite kayıt işlemleri için kayıt sırasında aşağıdaki belgeleri kayıt görevlilerine teslim etmesi gerekmektedir.

Kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kendilerinin bizzat kayıta gelmeleri gerekmektedir. Eksik evrak ile kayıt yapılmaz.

- Lise Diploması

Kayıt esnasında lise diplomasının aslı veya geçici mezuniyet belgesinin aslı getirilmelidir. Lise diploması yerine "Geçici Mezuniyet Belgesi" dışında hiçbir belge kabul edilmemektedir. Diploma kayıp ise mezun olunan okuldan yeni tarihli "Kayıp Belgesi" getirilmelidir.

Liseden bütünleme ve tek ders sınavları nedeniyle mezun olamayan öğrencilerin okullarından durumlarını belirtir imzalı, mühürlü resmi belge ile 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında kayıta gelmeleri gerekmektedir. Bu öğrencilerin kayıtları 2019 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu Yükseköğretim Kurumlarına Kayıt İşlemleri başlığı altında belirtildiği üzere 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçici kayıtlı olarak yapılacak olup bu tarihe kadar lise diplomalarının asıllarını Üniversitemize teslim etmeleri halinde kesin kayıtları yapılacak, aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacak, geçici kayıtları silinecektir.

- Sınav Sonuç Belgesi,

YKS Ek Yerleştirme sonuç belgesi, internet sitesinden çıktısını alabileceğiniz yerleştirme sonuç belgenizi yanınızda getiriniz.

YKS sonuç belgesi, internet sitesinden çıktısını alabileceğiniz sınav sonuç belgenizi yanınızda getiriniz.


- Kimlik Bilgileri

Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi.


- Yerleşim Belgesi

Muhtarlık, İl Nüfus Müdürlüğü, E-devlet’ten alınmış ikametgah belgesi.


- Askerlik İşlemleri

1997 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesi.


- Fotoğraf

Son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş, her birinin arkasına adı soyadı yazılmış 6 adet 4,5cm x 6cm boyutunda fotoğraf.


- Dekont

Öğrenim ücretinin ödendiğine dair banka dekontu (tam burslu öğrenciler hariç).


- Kan Grubu Kartı

Doktor onaylı kan grubu kartı (Aile Sağlığı Merkezleri –ASM- veya benzeri sağlık kurumları olabilir).


- Sağlık Raporu

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Anestezi, Anestezi (İÖ), Ameliyathane Hizmetleri, Diyaliz, İlk ve Acil Yardım, İlk ve Acil Yardım (İÖ), Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İÖ), Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ) Programları, öğrencilerinin kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmî bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir,
İLETİŞİM VE ULAŞIM
Öğrenci İşleri

Telefon :0 216 500 42 40
E-posta : ogrenci.isleri@acibadem.edu.tr